Krustader med mascarpone- og sitronkrem
Lyst på en enkel og elegant smårett til fest? Disse sprø krustadene med luftig sitronkrem passer perfekt som forrett, kanapé eller tilbehør til god drikke. Topp dem med friske bær, nøtter eller spiselige blomster – her kan du variere smakene i det uendelige til alt fra 17. mai og sommerfest til julebord og nyttår. Krustadene bør fylles like før servering for å beholde sprøheten.
- Ca 48 mini krustader (to pakker)
- 250 g mascarpone
- 50 g melis
- ½ ts vaniljepulver (eller 1 ts vaniljesukker)
- 3 dl kremfløte
- 4 ss lemon curd
- Friske bær eller frukt i små terninger
- Nøtter, for eksempel pistasj eller valnøtter
- Spiselige blomster
- Rør mascarpone sammen med melis og vaniljepulver i en stor bolle. Tilsett kremfløte og pisk forsiktig til du får en luftig og kremet konsistens. Pass på å ikke piske for lenge, da kan kremen skille seg.
- Vend inn lemon curd og smak til.
- Ha sitronkremen i en sprøytepose og klipp et hull på ca. 1–2 cm i enden. Fyll krustadene til de er fylt litt over halvveis til kanten.
- Topp med bær, frukt, nøtter og eventuelt spiselige blomster.
