Til toppen

Små fastoster

Vi ønsker å gjøre det enklest mulig for deg å finne frem til dine favoritter! Derfor har vi valgt å dele våre oster inn i små og store oster. Våre små fastoster er mellom ca 90-900 gram, og er tilpasset forbrukerstørrelse. Skal du ha større sammenkomster kan det det være lurt å ta en titt blant de store ostene.

Sorter
Kjølevare

Prestholt Leirgrøv kvit geitost naturell 200 g

Norsk halvfast ost laget av pasteurisert geitemelk fra Prestholt Geitost, produsert på Hol Ysteri.
901051
Kjølevare

Prestholt Leirgrøv kvit geitost stølsmjølk 200 g

Norsk vellagret halvfast ost laget av pasteurisert stølsmelk av geit fra Hol Ysteri, Prestholt Geitost.
901053
Kjølevare

Brun geitost 330 g

Ekte brun geitost fra Sæterstad gård i Nordland.
901319
Kjølevare

Heidal formost 250 g

Norsk tradisjonsrik brunost støpt i mønstret form.
901325
Kjølevare

Heidal formost 750 g

Norsk tradisjonsrik brunost støpt i mønstret form.
901326
Kjølevare

Heidal glattost 750 g

Norsk tradisjonsrik brunost fra Heidal støpt i rund form.
901327
Kjølevare

Valdres ost Helin 350 g

Norskprodusert fastost smaksatt med karve, ystet på pasteurisert kumelk.
901401
Kjølevare

Valdres ost Syndin 350 g

Norskprodusert fastost smaksatt med brennesle, ystet på pasteurisert kumelk.
901402
Kjølevare

Valdres ost Bukono 350 g

Norskprodusert fastost smaksatt med bukkehornkløver, ystet på pasteurisert kumelk.
901403
Kjølevare

Valdres ost 350 g

Naturell, norsk fastost ystet for hånd av pasteurisert kumelk fra utvalgte gårder i Valdres. Valdresost er en fet gulost med fyldig og rund smak som er modnet i minimum 4 måneder. Osten egner seg svært godt til smørbrød, baguetter og sandwicher, eller ternet i en salat. Perfekt på ostefat og til tapas. Valdres Ost fikk bronsemedalje i World Cheese Awards i Wales November 2022.
901404
Kjølevare

Valdres ost Bufar 320 g

Prisvinnende, lagret fastost, ystet på stølsmelk fra Valdres. Ystet i sommerhalvåret av stølsmelk fra kyr som går på fjellbeite og modnet i minst 12 måneder. Bufar er en fet gulost med en fyldig, rund smak. Osten har en herlig blanding av salte, søte og nøtteaktige noter med mild melkefriskhet. Bufar egner seg svært godt til smørbrød og sandwicher, kan rives og brukes til gratinering da den har gode smelteegenskaper, eller skjæres i terninger som snacks. Bufar har fått navnet sitt fra en gammel tradisjon der kyrene ble hentet hjem fra stølen på bufardagen. Bufar ble premiert med gull under World Cheese Awards i 2018 og 2022, og fikk 3 stjerner i verdens største matkonkurranse, Great Taste Awards i 2021, der den også ble nominert til Golden Fork.
901405
Utsolgt
Kjølevare

Valdres ost vellagret juleost 700 g

Norskprodusert vellagret, fast gulost ystet på pasteurisert helmelk fra ku, fra utvalgte gårder i Valdres. Modnet som ostehjul på trehyller i minst 8 måneder. Juleosten er en fet gulost med en fyldig, rund smak. Den har en herlig blanding av salte, søte og nøtteaktige noter med mild melkefriskhet. Perfekt til julefrokosten og lunsjen, eller som vertinnegave. Egner seg godt på brødskiven og ostesmørbrød og godt på ostefat, til tapas, på pizza og burger, i omelett eller til å strø over pasta. Juleosten finner du i utvalgte butikker i sesong.
901410
415,71 pr kg