1. Pensle formen med smør.
2. Lag béchamel sausen: Smelt smør i en kasserolle og ha deretter i alt melet. Tilsett litt og litt melk mens du visper godt, skru gjerne varmen helt ned. Etter du har tilsatt all melken, kan du skru opp på høy varme. Rør godt til det tykner. Skru av varmen og tilsett salt og pepper, og malt muskat etter smak og behag. Kjøl ned. Rør inn eggeplommene, en og en, og tilsett St. Agur, som du har “knust” litt med en gaffel. Forsett å “knuse” osten, mens du rører. Smak til med krydder – røren bør være litt spicy.
3. Pisk eggehvitene til de er stive, med en klype salt. Tilsett det gradvis i St. Agur røren.
4. Fordel røren I sufflé formene og stek de i 25 minutter på 200 C°
5. Server gjerne med litt ekstra St. Agur ved siden av.
Kjølevare
Denne varen er en kjølevare. Vi tilfredstiller alle krav om matsikkerhet og du kan være trygg på at varen blir forsvarlig behandlet hele veien hjem til deg!
Vare med variabel vekt
Produktet varierer i vekt og størrelse. Enhetsprisen er utregnet fra en reservasjonsvekt som er noe høyere enn ca. vekt i varebeskrivelse. Pris per kg er den reelle kiloprisen på varen som du vil bli belastet når varen veies. Prisen blir justert basert på faktisk vekt på utsendingsdagen.
Du betaler aldri for mer enn det du får :)
Les mer om produkter med vektvariabel vekt her.
Kan ikke sendes, må hentes i Vestby.
Denne varen må hentes på vårt hentested i Vestby.
Noen av våre varer er for store, for skjøre eller er av andre årsaker uegnet for å sendes hjem til privatkunder. Vi ønsker likevel å kunne tilby våre kunder muligheten til å kjøpe disse varene hvis man har mulighet for å hente varen på vårt lager i Vestby. Handlekurver som inneholder en av disse varene vil begrense tilegnelige fraktalternativer til kun Hentested: Oluf Lorentzen, Toveien 22, 1540 Vestby.
Hvis du ønsker ordren sendt hjem må du fjerne varen med symbolet for hentevare Vestby.